Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

AKTUALNOŚCI

 « wróć 

Spotkanie dla pracowników wśród dzieci w Studzionce


Pan Bóg stworzył ludzi jako istoty społeczne. Z tego też powodu potrzebujemy siebie nawzajem, aby wymieniać się doświadczeniami, rozmawiać o swoich problemach i troskach, ale także aby się zachęcać, wspierać, modlić się o siebie i wspólnie chwalić Boga.

 

Taki też m.in. był cel społeczności, która odbyła się 23 października 2010 w Studzionce. Mamy nadzieję, że każdy, kto  uczestniczył w tym spotkaniu doświadczył zachęcenia, czy to poprzez Słowo Boże, którym dzielił się pastor Bogdan Sokół z Polkowic, czy poprzez wspólne uwielbianie Boga, czy wreszcie dzięki miłej niespodziance, która dotarła do nas prosto z Irlandii!

 

Tym, których nie było z nami, zdradzę tajemnicę. Otóż mogliśmy wszyscy zobaczyć i posłuchać wujka Samuela Doherty’ego! Jak to możliwe? Oczywiście dzięki współczesnej technologii, która umożliwiła nagranie specjalnie na tę okazję pozdrowień w Irlandii i odtworzenie ich u nas z płyty DVD.

 

Nie odbyło się bez problemów po drodze. Płyta najpierw długo nie przychodziła, a kiedy już dotarła, opakowanie było tak zgniecione, że zabrakło ok. 1 milimetra, aby płyta została uszkodzona i nie nadawała się do odtworzenia. Pan Bóg jednak czuwał nad tym i pozwolił, aby niespodzianka przygotowana dla uczestników spotkania doszła do skutku.

 

Dla osób, które znają Samuela Doherty´ego osobiście, dla tych, których uczył prawd biblijnych, cały czas jest on kimś bliskim – nauczycielem i przykładem tego, jak uczyć dzieci. Po wirtualnym spotkaniu z nim, kilka osób ze łzami w oczach dziękowało za to, że mogło go znowu zobaczyć i posłuchać. Ktoś powiedział, że poczuł się tak, jakby przeniósł się dwadzieścia lat wstecz, do czasów, gdy osobiście mógł uczestniczyć w wykładach, które wujek Samuel prowadził.

 

Czas naszej społeczności był dosyć intensywny, ale mieliśmy również okazję do rozmów z osobami, których czasem nie widziało się przez rok, albo nawet kilka lat. Dla niektórych to właśnie miało duże znaczenie i było bardzo zachęcające.

 

Przy pożegnaniu wiele osób wyrażało chęć uczestniczenia w kolejnych takich spotkaniach. Jeżeli więc taka będzie również Boża wola, to z pewnością wkrótce znowu się spotkamy.

 

Gabriela Piecha i Ewa Mertens

 


22.09.2010


BIBLIA W OBRAZACH BEZPŁATNIE wsparcie online wydawnictwo Pomysły Inspiracje Motywacje

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość