Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

AKTUALNOŚCI

 « wróć 

OBOZY MŁODYCH ODKRYWCÓW

Gdy w niedzielne popołudnia zjeżdżali się do Wisły Jawornika uczestnicy obu tegorocznych turnusów OMO, to już prawie od progu słychać było dziesiątki pytań: „Czy jest wujek/ciocia... (i tu pojawiało się imię ulubionego wychowawcy, a potem wielka radość, gdy ta osoba była lub „małe” rozczarowanie, gdy okazało się, że na tym turnusie lub w ogóle w tym roku jej nie ma), „Wujku, będziemy grać w piłkę nożną?”, „A na jaki basen pojedziemy?”, „Czy będzie wieczór talentów, bo przywiozłem specjalny strój?”, „ Czy olimpiada będzie, bo mam nadzieję zdobyć jeszcze więcej medali niż rok temu”, „A sklepik będzie? Przywiozłem omciaki, które zostały mi z zeszłego roku”, „O czym będą w tym roku lekcje biblijne? Przywiozłam swoją Biblię”, „Czy będziemy słuchać tej samej historii misyjnej co w zeszłym roku?”.
Oczywiście te pytania pochodziły głównie od „starych” bywalców.

Osoby, które przyjechały po raz pierwszy miały nieco inne pytania: „A gdzie będzie mój pokój? Czy będę spała w nim sama?”, „Gdzie są łazienki?”, „Czy będę w grupie z moim bratem?”, „A będziemy mogli dzwonić do rodziców?”.
Zarówno opiekunowie jak i niektórzy uczestnicy odpowiadali na pytania i starali się, aby „nowi” jak najszybciej poczuli się na obozie tak dobrze, jak ci, którzy już byli na OMO.

To były piękne dni wypełnione dobrą zabawą, sportem, wieloma atrakcjami i niespodziankami. Oczywiście były lekcje biblijne, historia misyjna, nauka wersetów biblijnych oraz sporo śpiewu znanych i całkiem nowych piosenek.

Dni szybko mijały, a gdy nadeszły sobotnie poranki, trzeba było się żegnać z kolegami i koleżankami, z opiekunami, z Wisłą. Wtedy, w niejednym oku (uczestnika i opiekuna) pojawiła się łezka, a organizatorzy odpowiadali na kolejne pytania: „A do którego roku życia można przyjeżdżać na OMO?”, „Ile lat trzeba mieć żeby być na OMO asystentem wychowawcy?”, „Czy mogę przyjechać w przyszłym roku, chociaż będę mieć już 13 lat?”.

Dziękujemy Pan Bogu za to, że dał nam bezpieczny wypoczynek, dobrą pogodę i zdrowie. Dziękujemy Mu za wszystkich tegorocznych obozowiczów oraz za wspaniałą obozową kadrę OMO! Zapraszamy wszystkich do przyjazdu w przyszłym roku!
A póki co, zajrzyjmy do galerii zdjęć i powspominajmy trochę...

GALERIA OMO 201717.08.2017


kalendarz wydarzeń wsparcie online lekcje z wykorzystaniem przedmiotów Materiały do pobrania

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość