Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

AKTUALNOŚCI

 « wróć 

ĆWIERĆ WIEKU OBOZOWEJ SŁUŻBY MED (1994–2018)

Ani się obejrzeliśmy, jak minęło 25 lat odkąd po raz pierwszy jako MED zorganizowaliśmy obóz dla dzieci.

Daliśmy się upływowi czasu zaskoczyć do tego stopnia, że nawet nie świętowaliśmy z tej okazji, ponieważ odkryliśmy fakt, że to już ćwierćwiecze dopiero po zakończeniu zeszłorocznych obozów.

Jednak fakt pozostaje faktem i latem 2018 roku minęło 25 lat od pierwszego zorganizowanego przez nas oficjalnie obozu dla dzieci, który odbył się w Międzyświeciu k. Skoczowa latem 1994 roku.

Z biegiem czasu z Międzyświecia przenieśliśmy obozy do Wisły Czarne, potem do Wisły Jawornika, odbyło się również kilka obozów w innych częściach kraju, np. na Mazurach czy na Pomorzu.

Do oferty obozów dziecięcych dodaliśmy także obozy dla nastolatków – najpierw od 2002 roku obóz wspinaczkowy, a później również obóz z językiem angielskim – oraz od 2004 roku obóz dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Były też obozy międzynarodowe, na których gościliśmy dzieci z Białorusi.

W sumie było tych obozów/turnusów aż 88 i wzięło w nich udział ponad dwa tysiące dzieci i młodzieży!

Pomagała nam zawsze rzesza wolontariuszy. Wielu z nich pojawiało się co roku i to przez kilka lat z rzędu. Także wśród uczestników zdarzali się tacy, którzy przyjeżdżali na obozy dla dzieci, potem dla nastolatków (w sumie nawet 10 razy pod rząd), a kiedy i z tych „wyrośli” zostawali naszymi wolontariuszami!

Wszystkich naszych wspaniałych byłych i obecnych obozowiczów oraz wolontariuszy zapraszamy do powspominania tego czasu i obejrzenia archiwalnych zdjęć z lat 1994–2009: GALERIA

Od roku 2010 są już osobne galerie do obozów, więc tych zdjęć już nie zamieściliśmy. Można je znaleźć w tej samej galerii.


14.02.2019


kalendarz wydarzeń wsparcie online lekcje z wykorzystaniem przedmiotów Materiały do pobrania

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość