Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

O naszych obozachNasze stowarzyszenie od ponad 20 lat organizuje obozy letnie, których głównym celem jest: zdrowy, aktywny, atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek połączony z poznawaniem chrześcijańskich, biblijnych wartości. 


Program obozów oprócz poznawania historii i prawd biblijnych daje dzieciom sporo możliwości do rozbudzania i rozwijania ich zainteresowań, zdolności czy umiejętności muzycznych, plastycznych, teatralnych a także sportowych.

Wszystkie nasze obozy organizowane są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi MEN dotyczącymi wypoczynku dzieci i młodzieży.


Nasza oferta dla dzieci
i nastolatków obejmuje:
Obóz Młodych Odkrywców (OMO) organizowany w górach (w Wiśle) dla dzieci w wieku 8-12 lat

Szczególny Obóz Młodych Odkrywców (SOMO) organizowany w górach (w Wiśle) dla dzieci w wieku 8-15 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym

Am-En (czyli American English) Camp - organizowany w Wiśle obóz językowy dla nastolatków w wieku 13-16 lat połączony z możliwością konwersacji w języku angielskim z native speakerami

Wspinacz - organizowany w Wiśle obóz dla nastolatków w wieku 13-16 lat z zajęciami wspinaczkowymi prowadzonymi przez licencjonowanego instruktora na naturalnej 15-metrowej skale

Przykładowy program obozów dla dzieci:
Obozy OMO i SOMO trwają tydzień i zazwyczaj rozpoczynają się w niedzielę lub w sobotę kolacją. Uczestnicy zjeżdżają się do ośrodka po południu w godzinach 16:00-18:00. Po kolacji rozpoczynają się pierwsze zajęcia. W kolejnych dniach po śniadaniu dzieci uczestniczą w zajęciach biblijnych połączonych ze śpiewem i nauką wersetów z Biblii. Przed południem, jeśli pozwala na to pogoda w swoich grupach wychodzą na spacery lub prowadzone są dla nich gry i zabawy na świeżym powietrzu. Po południu najpierw uczestniczą w konkursach i rozgrywkach zespołowych, a później mogą wybrać sobie jedno z kół zainteresowań, np.: sportowe, plastyczne, teatralne, gier stołowych czy też gier i zabaw ruchowych. Wieczorem wszyscy spotykają się na wspólnym śpiewie i słuchaniu ciekawych historii. Obozy kończą się w sobotę po śniadaniu programem przygotowanym przez dzieci i kadrę dla rodziców czy opiekunów, w którym przedstawiają to, czego nauczyły się podczas obozu. Następuje również uroczyste wręczenie dyplomów uczestnictwa w obozie oraz zdobytych w czasie jego trwania nagród.

Przykładowy program obozów dla nastolatków:
Obozy językowe Am-En Camp trwają 10 dni, w czasie których program wypełniony jest przede wszystkim zajęciami językowymi, biblijnymi oraz sportowymi czy kreatywnymi. Każdy dzień rozpoczyna się od spotkania w małych grupach i rozważania fragmentu z Pisma Świętego. Po śniadaniu wszyscy zbierają się na wykładzie biblijnym poprzedzonym wspólnym śpiewem. Następnie do obiadu odbywają się różnego rodzaju zajęcia językowe prowadzone przez native speakerów z USA. Popołudnia to zazwyczaj okazja do rozgrywek sportowych, spacerów, wyjść w góry, gier i zabaw oraz możliwość uczestniczenia w warsztatach artystycznych. Na wieczory zapraszani są ludzie, którzy mają coś ciekawego do przekazania lub mogą zaprezentować swoje pasje lub talent.

Obozy wspinaczkowe to 10 dni aktywnego wypoczynku. Dzień rozpoczyna się od rozgrzewki, a następnie obozowicze w małych grupach czytają i rozważają pod kierownictwem lidera fragment z Pisma Świętego. Po śniadaniu wszyscy spotykają się na wykładzie biblijnym i wspólnym śpiewie, po czym jedna z grup udaje się na zajęcia wspinaczkowe na Kobylą Skałę, a pozostałe mają zorganizowane zajęcia sportowe lub artystyczne, a także spacery lub wyjścia w góry i do parku wodnego. Zajęcia na skale prowadzą instruktorzy wspinaczkowi ze Szkocji, co oprócz zdobycia umiejętności wspinania daje dodatkowo możliwość „szlifowania” języka angielskiego. (Uwaga! Znajomość języka nie jest obowiązkowa). Po południu do skały udaje się następna grupa. Grupy wspinaczkowe są ok. 10-osobowe. Atestowany sprzęt wspinaczkowy zapewniają instruktorzy. Wieczorami odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy opowiadają o swoich pasjach bądź prezentują swoje talenty.

Wycieczki piesze i autokarowe oraz inne atrakcje:
Na naszych obozach organizowane są wycieczki do pobliskich ciekawych turystycznie miejsc z różnymi atrakcjami. Na obozach OMO i SOMO wyjeżdżamy na kryty basen, robimy wypad w góry, zwiedzamy Wisłę i czasem także inne miejscowości.


Transport:
Dojazd do i z ośrodków rodzice/opiekunowie
zapewniają we własnym zakresie.
Organizator nie zapewnia zbiorowego transportu.

Kadra:
Kierownik, wychowawcy i nauczyciele lekcji biblijnych posiadają wszystkie uprawnienia do pełnienia swych funkcji zgodnie z Rozporządzeniem MEN. W większości kadrę stanowią doświadczeni pedagodzy, nauczyciele, osoby posiadające doświadczenie w wychowywaniu własnych dzieci. Każdy z wychowawców ma pod swoją opieką ok. 7-12 osób. Wychowawca organizuje i prowadzi program w swojej grupie, opiekuje się uczestnikami podczas zajęć wspólnych, jest obecny podczas posiłków i w pokojach - wszędzie tam, gdzie przebywają dzieci. Oprócz kadry podstawowej, w realizacji programu pomagają nauczyciele nauczania biblijnego i asystenci wychowawców (przeważnie 1 os. na grupę - dot. OMO). Na obozach SOMO asystenci wychowawcy opiekują się jednym lub dwojgiem dzieci.

Zakwaterowanie:
Uczestnicy OMO i SOMO mieszkają w budynku szkoły, w klasopracowniach 6-10-osobowych, które wyposażone są w łóżka, krzesełka i miejsce na garderobę. Na każdym piętrze jest dostęp do toalet i umywalek. Budynki posiadają również pomieszczenia z natryskami i dodatkowymi umywalkami. Stołówka, sale programowe i sale gimnastyczne oraz sypialnie mieszczą się w jednym budynku.

Na terenie szkoły znajduje się ogrodzony plac zabaw i teren zieleni. Cały obszar szkolny jest ogrodzony. W sąsiedztwie mieści się sklep spożywczy.
Realizując program korzystamy również z boiska, placu zabaw i kręgu ogniskowego.

Nastolatki na obozach AM-EN CAMP mieszkają w Domu Gościnnym kościoła, w pokojach 3-4-osobowych, natryski i toalety znajdują się na korytarzu. Do dyspozycji są sale do spotkań, jadalnia, miejsca do wypoczynku, stół do tenisa stołowego. Obok ośrodka mnóstwo zieleni, strumyk, boisko do siatkówki oraz krąg ogniskowy i ogrodowa altanka. Atutem jest również pyszna domowa kuchnia!

Uczestnicy obozu WSPINACZ zakwaterowani są w Domu Wypoczynkowym "POTOK" w Wiśle, w pokojach 2-4-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji obozowiczów jest także świetlica, miejsca do wypoczynku wewnątrz i na zewnątrz budynku, jadalnia, stół do tenisa stołowego oraz bilardowy. W czasie obozu korzystamy z pobliskiego boiska ORLIK.

Bezpieczeństwo oraz nauka zaradności życiowej:
Na obozach dziecięcych uczestnicy dbają o porządek w swoich pokojach dzięki systemowi konkursu czystości, która jest sprawdzana przynajmniej dwa razy dziennie. Podczas ciszy poobiedniej i nocnej na korytarzach dyżurują wychowawcy, pilnując bezpieczeństwa i spokoju.

Cisza nocna również objęta jest konkursem z nagrodami na najcichszy pokój danej nocy. W trakcie obozu odwiedza uczestników również pielęgniarka.

Podobnie jest na obozach dla nastolatków.
kalendarz wydarzeń wsparcie online lekcje z wykorzystaniem przedmiotów Materiały do pobrania

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość