Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

O naszych obozachNasze stowarzyszenie od ponad 25 lat organizuje obozy letnie, których głównym celem jest zdrowy, aktywny, atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek połączony z poznawaniem chrześcijańskich, biblijnych wartości. 


Program obozów oprócz poznawania historii i prawd biblijnych daje dzieciom sporo możliwości do rozbudzania i rozwijania ich zainteresowań, zdolności czy umiejętności muzycznych, plastycznych, teatralnych a także sportowych.

Wszystkie nasze obozy organizowane są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi MEN dotyczącymi wypoczynku dzieci i młodzieży.


Nasza oferta dla dzieci
i nastolatków obejmuje:
Obóz Młodych Odkrywców (OMO) organizowany w górach (w Wiśle) dla dzieci w wieku 8–12 lat.

Sportowy Obóz Młodych Odkrywców (Sportowy OMO) organizowany w górach (w Wiśle) tylko dla chłopców w wieku 9–13 lat.

Szczególny Obóz Młodych Odkrywców (SOMO) organizowany w górach (w Wiśle) dla dzieci w wieku 8–15 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.

Am-En (czyli American English) Camp – organizowany w Wiśle obóz językowy dla nastolatków w wieku 13–16 lat połączony z możliwością konwersacji w języku angielskim z native speakerami.Przykładowy program obozów dla dzieci:
Obozy OMO, Sportowy OMO i SOMO trwają tydzień i rozpoczynają się w niedzielę  kolacją. Uczestnicy zjeżdżają się do ośrodka po południu w godzinach 16:00–18:00. Po kolacji rozpoczynają się pierwsze zajęcia. W kolejnych dniach po śniadaniu dzieci uczestniczą w zajęciach biblijnych połączonych ze śpiewem i nauką wersetów z Biblii. Przed południem, jeśli pozwala na to pogoda w swoich grupach wychodzą na spacery lub prowadzone są dla nich gry i zabawy na świeżym powietrzu. Po południu najpierw uczestniczą w konkursach i rozgrywkach zespołowych, a później mogą wybrać sobie jedno z kół zainteresowań, np.: sportowe, plastyczne, teatralne, gier stołowych czy też gier i zabaw ruchowych. Na obozie sportowym większość czasu poświęcona jest na treningi, zabawy z piłką oraz turnieje piłki nożnej. Wieczorem wszyscy spotykają się na wspólnym śpiewie i słuchaniu ciekawych historii. Obozy kończą się w sobotę po śniadaniu programem przygotowanym przez dzieci i kadrę dla rodziców czy opiekunów, w którym przedstawiają to, czego nauczyły się podczas obozu. Następuje również uroczyste wręczenie dyplomów uczestnictwa w obozie oraz zdobytych w czasie jego trwania nagród.

Przykładowy program obozów dla nastolatków:
Obozy językowe Am-En Camp trwają 10 dni, w czasie których program wypełniony jest przede wszystkim zajęciami językowymi, biblijnymi oraz sportowymi czy kreatywnymi. Każdy dzień rozpoczyna się od spotkania w małych grupach i rozważania fragmentu z Pisma Świętego. Po śniadaniu wszyscy zbierają się na wykładzie biblijnym poprzedzonym wspólnym śpiewem. Następnie do obiadu odbywają się różnego rodzaju zajęcia językowe prowadzone przez native speakerów z USA. Popołudnia to zazwyczaj okazja do rozgrywek sportowych, spacerów, wyjść w góry, gier i zabaw oraz możliwość uczestniczenia w warsztatach artystycznych. Na wieczory zapraszani są ludzie, którzy mają coś ciekawego do przekazania lub mogą zaprezentować swoje pasje lub talent.Wycieczki piesze i autokarowe oraz inne atrakcje:
Na naszych obozach organizowane są wycieczki do pobliskich ciekawych turystycznie miejsc z różnymi atrakcjami. Na obozach OMO i SOMO wyjeżdżamy na kryty basen, robimy wypad w góry, zwiedzamy Wisłę i czasem także inne miejscowości.


Transport:
Dojazd do i z ośrodków rodzice/opiekunowie zapewniają we własnym zakresie.
Organizator nie zapewnia zbiorowego transportu.

Kadra:
Kierownik, wychowawcy i nauczyciele lekcji biblijnych posiadają wszystkie uprawnienia do pełnienia swych funkcji zgodnie z Rozporządzeniem MEN. W większości kadrę stanowią doświadczeni pedagodzy, nauczyciele, osoby posiadające doświadczenie w wychowywaniu własnych dzieci. Każdy z wychowawców ma pod swoją opieką ok. 7–12 osób. Wychowawca organizuje i prowadzi program w swojej grupie, opiekuje się uczestnikami podczas zajęć wspólnych, jest obecny podczas posiłków i w pokojach - wszędzie tam, gdzie przebywają dzieci. Oprócz kadry podstawowej, w realizacji programu pomagają instruktorzy, nauczyciele nauczania biblijnego i asystenci wychowawców (przeważnie 1 os. na grupę – dot. OMO). Na obozach SOMO asystenci wychowawcy opiekują się jednym lub dwojgiem dzieci.

Zakwaterowanie:
Uczestnicy OMO i SOMO mieszkają w budynku szkoły, w klasopracowniach 6–10-osobowych, które wyposażone są w łóżka z pościelą, krzesełka i miejsce na garderobę. Na każdym piętrze jest dostęp do toalet i umywalek. Budynki posiadają również pomieszczenia z natryskami i dodatkowymi umywalkami. Stołówka, sale programowe i sala gimnastyczna oraz sypialnie mieszczą się w jednym budynku.

Na terenie szkoły znajduje się ogrodzony plac zabaw i teren zieleni. Cały obszar szkolny jest ogrodzony. W sąsiedztwie mieści się sklep spożywczy.
Realizując program korzystamy również z boiska, placu zabaw i kręgu ogniskowego.

Nastolatki na obozach AM-EN CAMP mieszkają w Domu Gościnnym kościoła, w pokojach 3–4-osobowych, natryski i toalety znajdują się na korytarzu. Do dyspozycji są sale do spotkań, jadalnia, miejsca do wypoczynku, stół do tenisa stołowego. Obok ośrodka mnóstwo zieleni, strumyk, boisko do siatkówki oraz krąg ogniskowy i ogrodowa altanka. Atutem jest również pyszna domowa kuchnia!Bezpieczeństwo oraz nauka zaradności życiowej:
Na obozach dziecięcych uczestnicy dbają o porządek w swoich pokojach dzięki systemowi konkursu czystości, która jest sprawdzana raz lub dwa razy dziennie. Podczas ciszy poobiedniej i nocnej na korytarzach dyżurują opiekunowie, pilnując bezpieczeństwa i spokoju.

Cisza nocna również objęta jest konkursem z nagrodami na najcichszy pokój danej nocy. W trakcie obozu odwiedza uczestników również pielęgniarka.

Podobnie jest na obozach dla nastolatków.

Regulamin obozów »
BIBLIA W OBRAZACH BEZPŁATNIE wsparcie online wydawnictwo Pomysły Inspiracje Motywacje

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość