Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

AKTUALNOŚCI

 « wróć 

OBOZY MŁODYCH ODKRYWCÓW - WISŁA JAWORNIK 2014

W lipcu budynek szkoły w Wiśle Jaworniku znowu zatętnił życiem. A to dzięki uczestnikom i kadrze obozów dla dzieci. Najpierw odbyły się tutaj  dwa turnusy obozów OMO, a potem SOMO. Zarówno uczestnicy, jak i kadra przyjechali z całej Polski. Niektórzy po raz pierwszy, a inni po raz kolejny.

 

Rekordziści wzięli udział w obozie już szósty raz. Doświadczoną kadrę „zasiliła” spora grupa młodszych osób, w większości byłych uczestników naszych obozów. Na każdym turnusie pracował inny zespół, który prowadził zajęcia biblijne, muzyczne, plastyczne, teatralne, sportowe oraz różnego rodzaju gry i zabawy. Wszyscy bardzo się starali, aby obozowicze mieli dobry, ciekawy i bezpieczny wypoczynek.

 

Wyjście na basen, przejazd ciuchcią, ognisko czy spacery były dodatkowymi atrakcjami. Każdego dnia dzieci uczyły się Bożych prawd na podstawie historii z życia starotestamentowego króla Dawida. Codziennie uczyły się też fragmentu z Psalmu 23, tak że na koniec znały go w całości na pamięć. Był także „dzień izraelski”, w czasie którego obozowicze poznawali kulturę, niektóre zwyczaje oraz potrawy tego kraju. Wieczorami zaś słuchali prawdziwej historii Tomka, który mimo, że nie mógł chodzić, był misjonarzem.

 

„Wakacje z królem” (takie było hasło naszych obozów) niestety szybko się skończyły. Pozostała wdzięczność Królowi królów, naszemu Bogu za to, że dał wspaniały czas na obozach, za to, że chronił i troszczył się. Niektórzy z obozowiczów Jemu powierzyli swoje życie i mogą być teraz pewni tego, że On jest z nimi każdego dnia.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obu turnusów: OMO


13.08.2014


BIBLIA W OBRAZACH BEZPŁATNIE wsparcie online wydawnictwo Pomysły Inspiracje Motywacje

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość