Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

AKTUALNOŚCI

 « wróć 

NIBY WSZYSTKO WIEM... REFLEKSJE PO SZKOLENIU

W sobotę 31 stycznia 2015 odbyło się kolejne z zaplanowanych comiesięcznych szkoleń. Tym razem tematyka  była  skierowana głównie do rodziców, a dotyczyła komunikacji z dzieckiem. Przybyli więc ojcowie i matki z różnym stażem rodzicielskim i różnorodnymi doświadczeniami wychowawczymi.


Wykład poprowadziła Ilona Kaczeńska,  z zawodu nauczycielka, mama czwórki dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i nastoletnim.Dzieliła się swoim bogatym doświadczeniem z pracy wychowawczej. Jak słuchacze przyjęli ten temat? Oto jedna z wypowiedzi:


To wspaniałe, że mogłam wziąć udział w szkoleniu o tym, jak rozmawiać, jak budować zdrowe relacje z dziećmi i nie tylko, bo...

Niby wszystko takie proste ...

Niby wszystko wiem ...

Niby nic takiego...

Niby nic nowego...

No właśnie... Niby... A jednak, jak przychodzi co do czego,to...

Uświadomiłam sobie, jak wiele błędów wychowawczych popełniłam do tej pory. Dzięki szkoleniu potrafię je nazwać, rozliczyć przed Bogiem i z Jego pomocą zmieniać: uważniej słuchać, nie gderać, nie prawić kazań, akceptować moje dzieci – nawet jeśli są tak bardzo inne niż ja i moje wyOBRAŻenia o nich, przebaczać, karmić dobrym przykładem i kochać,kochać, kochać... Kto o tym choć raz w życiu nie słyszał? A jednak...

Ile z tego stosuję? Dlatego tak ważne jest, by ktoś nam o tym stale przypominał. ″Nie wychowujmy dzieci na nasz obraz i podobieństwo, ale na podobieństwo i obraz Boży´´ – te słowa na długo pozostaną w mojej pamięci.

Ela


Pozostałe relacje uczestników już wkrótce...

Zdjęcia tutaj: GALERIA

06.02.2015


BIBLIA W OBRAZACH BEZPŁATNIE wsparcie online wydawnictwo Pomysły Inspiracje Motywacje

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość