Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

AKTUALNOŚCI

 « wróć 

XV Regionalna Konferencja dla Pracowników wśród Dzieci

Tym razem konferencja  połączona została z obchodami 20-lecia współpracy MED z kościołami i osobami indywidualnymi z województwa łódzkiego. Odbyła się 20 listopada br. w Ozorkowie.

 

Wybraliśmy to miasto, gdyż tam po raz pierwszy 20 lat temu zawitali nasi pracownicy i wolontariusze, by we współpracy z miejscowym Kościołem Ewangelicko-Augsburskim poprowadzić wakacyjne kluby dla dzieci.

 

W Ozorkowie MED ma także swojego pracownika – Monikę Stępień, a wspólna służba wśród dzieci kontynuowana jest tam do dnia dzisiejszego.

 

Na Konferencji, oprócz wysłuchania wykładu na temat bycia sługą i przyjacielem Boga, wspólnego śpiewu pięknie prowadzonego przez zaprzyjaźnioną z MED-em rodzinę z Łodzi, uczestnicy dzielili się świadectwami i wspomnieniami ze spotkań z dziećmi, szkoleń czy konferencji. W czasie oglądania prezentacji o spotkaniach z dziećmi w Zelowie, Zgierzu i Ozorkowie niejednemu z nas zakręciła się w oku łza.

 

Grupa byłych uczestników spotkań dla dzieci, uczestniczyła w tej konferencji, a część z nich zaangażowana była także w jej przygotowanie. To jeden z owoców służby! Konferencja była okazją do spotkania po latach, do wspólnego dziękowania Panu Bogu za to, że przez te wszystkie lata nas prowadził, używał, zaspokajał wszelkie potrzeby, posyłał robotników oraz pomagał docierać z Ewangelią i Jego Słowem do wielu dzieci.

 

Mamy nadzieję, że wspólne spotkanie było także wyzwaniem i zachętą do dalszej wiernej i wytrwałej służby. Podczas pysznego posiłku przygotowanego przez gospodarzy rozmawialiśmy m.in. o dalszej współpracy oraz o wspólnych planach.

Danuta Abramovich

 

 


25.10.2010


BIBLIA W OBRAZACH BEZPŁATNIE wsparcie online wydawnictwo Pomysły Inspiracje Motywacje

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość