Moje dziecko uwielbia Boga


W jaki sposób?

  • Opowiedz dziecku historię o tym, jak przed ukrzyżowaniem Pan Jezus wjechał do Jerozolimy, a tam ludzie radośnie chwalili Go, mówiąc: Błogosławiony, który przychodzi jako król w imieniu Pańskim (Ew. Łukasza 19: 28–38). Wytłumacz mu, że oznacza to powiedzenie Bogu, że jest bardzo wyjątkowy i bardzo szczególny, i że tylko On potrafi zrobić coś naprawdę dobrze.
  • Zabaw się z dzieckiem w zabawę, która będzie polegała na wyszukiwaniu rzeczy z otoczenia, czy to w domu, czy poza nim, za które możecie oddać Bogu chwałę. Jeżeli to możliwe, oddajcie Bogu chwałę za każdą rzecz „na gorąco”. Zachęcam, aby zakończyć modlitwę słowami: W imieniu Pana Jezusa. Amen.
  • Powiedz dziecku, że kiedy robimy coś miłego dla drugiej osoby, to w ten sposób również pokazujemy Bogu, że Go uwielbiamy. A zatem, kiedy widzisz, że twoje dziecko stara się zaprzyjaźnić z nowym dzieckiem lub pomaga mu w czymś, to pochwal je za to i podkreśl, że takim zachowaniem oddaje Bogu chwałę.
  • Śpiewaj w obecności dziecka pieśni, które oddają Bogu chwałę. Nie myśl, że musisz być muzycznym ekspertem, natomiast ważne jest, abyś robił to z serca i z radością, a wtedy twoje dziecko na pewno odczuje ducha uwielbienia i będzie chciało dołączyć do radosnego oddawania Bogu chwały.
  • Przypominaj dziecku o miłości Pana Jezusa do niego i o Jego przebaczeniu. Powiedz mu, że gdy zrobi coś złego, to Pan Jezus bardzo się smuci z tego powodu, ale nadal je kocha, a gdy tylko przeprosi Go za złe rzeczy, które zrobiło lub powiedziało, to On zawsze jest gotowy, by mu przebaczyć. I to jest szczególny powód, dla którego powinno się oddawać Bogu chwałę.

Lidia KróliczekMoje dziecko uwielbia Boga
wróć strzałka do góry