Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

KRONIKA - Szkolenia KOSS

KOSS ONLINE: Od smutku do depresji i samobójstwa u dzieci

Zapraszamy na kolejne szkolenie KOSS zgłębiające niezwykle ważny i niestety aktualny temat depresji i samobójstw wśród dzieci i nastolatków.
więcej ►15.11.2022

KOSS ONLINE: Jak integrować osoby z niepełnosprawnością w grupie?

Zapraszamy na kolejne szkolenie KOSS zgłębiające temat osób z niepełnosprawnością intelektualną. 
więcej ►03.10.2022

KOSS ONLINE: Jak pracować z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną?

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym szkolenie KOSS. Poruszymy na nim temat pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną.
więcej ►07.09.2022

Służba na chwałę Bogu - czy jest w niej miejsce dla młodych?

Zapraszamy liderów młodzieżowych, młodzież i osoby chętne do udziału w czerwcowym szkoleniu KOSS. Skupimy się na tym jak młodzi (i nie tylko!) ludzie mogą odnaleźć swoje miejsce w służbie.
więcej ►13.06.2022

KOSS online: Święty dom a grzeszne emocje

Serdecznie zapraszamy na szkolenie KOSS poświęcone tematowi emocji w naszych domach.
więcej ►05.05.2022

KOSS ONLINE: Jak pomóc dzieciom ze specjalnymi potrzebami - w domu, w szkole, w kościele?

Spotkanie poświęcone będzie niezwykle aktualnej problematyce dziecka ze spektrum zaburzeń autystycznych i z nadwrażliwością sensoryczną.
więcej ►01.04.2022

KOSS ONLINE: Boża perspektywa na seksualność, część 2

W drugiej części szkolenia przyjrzymy się temu jak rozmawiać z nastolatkami o seksualności i związanych z nią narracjach społecznych.
więcej ►04.03.2022

KOSS ONLINE: Rozwój emocjonalny dzieci i młodzieży w czasie pandemii

Tym razem przyjrzymy się bardzo aktualnym problemom, z którymi mierzą się obecnie dzieci i nastolatki w związku z pandemią, lockdownami oraz nauką zdalną.
więcej ►01.02.2022

KOSS ONLINE: Boża perspektywa na seksualność i jak rozmawiać na te tematy z dziećmi, część 1

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolenie KOSS. Na spotkaniu odkryjemy, jak wygląda Boże spojrzenie na seksualność człowieka i jak rozmawiać z dziećmi na "te tematy". Dowiemy się, jakie są typowe zachowania u dzieci i najczęściej zadawan
więcej ►12.01.2022

KOSS ONLINE: KONTYNUACJA - Kto tu rządzi?, czyli jak być liderem w swoim domu

Serdecznie zapraszamy na kontynuację wykładu o tym, jak być przywódcą we własnym domu. W trakcie wykładu poznamy odpowiedzi na pytania: Kim jest lider? Na kogo ma wpływ? Jakie powinien posiadać cechy?
więcej ►24.11.2021

KOSS stacjonarnie i online – NASTOLATEK W KOŚCIELE

Jak mówić do młodego pokolenia, aby CHCIAŁO słuchać? Jakie pytania ma młode pokolenie DZISIAJ i jak Bóg na nie odpowiada? Jak docierać z Ewangelią do młodego pokolenia w DZISIEJSZEJ KULTURZE?...
więcej ►03.11.2021

KOSS ONLINE: Kto tu rządzi?, czyli jak być liderem w swoim domu

Serdecznie zapraszamy na wykład o tym, jak być przywódcą we własnym domu. W trakcie wykładu poznamy odpowiedzi na pytania: Kim jest lider? Na kogo ma wpływ? Jakie powinien posiadać cechy? Co wpływa...
więcej ►07.10.2021

KOSS na żywo i ONLINE - PRZEDSZKOLAK POTRAFI!

Tym razem podsuniemy rodzicom i nauczycielom odpowiedzi na pytania: Co już umie przedszkolak?, Co potrafi zrobić?, Jak myśli?, Czym przedszkolak różni się od innych grup rozwojowych i co z jego sferą duchową?
więcej ►07.09.2021

KOSS ONLINE - OJCIEC TO BRZMI DUMNIE!

Tym razem serdecznie zapraszamy ojców i wszystkich zainteresowanych rolą ojca w rodzinie. Spróbujemy zmierzyć się z pytaniami, w jaki sposób ojciec może być wsparciem dla swoich dzieci? Czy Biblia podaje przykłady takich ojców?
więcej ►11.06.2021

KOSS ON-LINE - BĘDZIEMY/JESTEŚMY RODZICAMI... i co dalej?

Zapraszamy narzeczeństwa chcące mieć dzieci oraz (młode) małżeństwa, które dzieci już mają. Między innymi w czasie tego wykładu interaktywnego znajdziecie odpowiedzi na pytania . . .
więcej ►12.05.2021

POWTÓRKA KOSS ON-LINE - BIBLIA W OBRAZACH

W związku z dużym zainteresowaniem, organizujemy raz jeszcze szkolenie on-line dotyczące strony internetowej bibliawobrazach.pl. Strona ta jest prawdziwą skarbnicą pomocy wizualnych...
więcej ►09.04.2021

KOSS ON-LINE - BIBLIA W OBRAZACH

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców oraz wszystkie osoby zaangażowane w służbę nauczania dzieci i młodzieży na szkolenie on-line dotyczące strony internetowej bibliawobrazach.pl, będącej prawdziwą skarbnicą ...
więcej ►05.03.2021

KOSS ON-LINE TWORZENIE GIER TERENOWYCH

Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych służbą wśród dzieci w wieku szkolnym na: JESZCZE RAZ O TWORZENIU GIER TERENOWYCH (on-line) Przepraszamy! Brak wolnych miejsc.
więcej ►14.05.2020

KOSS – ZACHĘCANIE DZIECI DO DOBREGO ZACHOWANIA

To druga część zajęć z cyklu: ODZYSKAJ SPOKÓJ I CIESZ SIĘ Z FAKTU BYCIA RODZICEM, na które zapraszamy rodziców oraz wszystkie osoby pracujące z dziećmi w wieku 2–12 lat.
więcej ►25.02.2020

KOSS - ZWALCZANIE NIEZNOŚNYCH ZACHOWAŃ U DZIECI.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY wszystkich mających stały kontakt z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat na pierwszy, połączony z warsztatami, wykład z cyklu ODZYSKAJ SPOKÓJ I CIESZ SIĘ Z FAKTU BYCIA RODZICEM
więcej ►04.02.2020

KOSS - CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE…

Przyjrzymy się wybranym bajkom, filmom, grom komputerowym i powodom ich popularności. Porozmawiamy o treściach w nich ukrytych z perspektywy Biblii oraz o roli dorosłych w kształtowaniu przyszłych pokoleń.
więcej ►08.11.2019

KOSS W TERENIE

Zapraszamy na nasze seminaria w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego 2019 w Dzięgielowie. We wtorek (2 lipca): LEPSI RODZICE – MOCNIEJSZE DZIECI (Rafał Josse). W niedzielę (7 lipca): KRÓTKIE FORMY EWANGELIZACYJNE (Lidia Króliczek)...
więcej ►21.06.2019

KOSS - RODZICU, NIE BÓJ SIĘ NASTOLATKA!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. RODZICU, NIE BÓJ SIĘ NASTOLATKA!
więcej ►27.05.2019

KOSS - NIEWIDOCZNE, NIEBEZPIECZNE?

Dla rodziców dzieci 6-12 lat, a także osób zaangażowanych w służbę w tej grupie wiekowej.
więcej ►06.05.2019

WARSZTATY TWORZENIA GIER TERENOWYCH

POZNAJ UNIKALNĄ PLANSZĘ DO GRY – TWOJĄ OKOLICĘ! KOSS rozpocznie się nietypowo, bo grą terenową wokół biura MED-u. Będzie trochę teorii o rodzajach i formach gier terenowych, które można wykorzystać w prawie każdej sytuacji i miejscu.
więcej ►26.03.2019

ZABAWY, KTÓRE BAWIĄ I UCZĄ

Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych służbą wśród dzieci w wieku szkolnym na warsztaty pod tytułem: ZABAWY, KTÓRE BAWIĄ I UCZĄ
więcej ►28.02.2019

LEPSI RODZICE – MOCNIEJSZE DZIECI

Co jeszcze mogę zrobić, by moje dziecko miało ze mną lepszą relację, bliższą więź z Bogiem oraz umiało przeciwstawiać się zagrożeniom dzisiejszego świata?
więcej ►30.01.2019

KOSS - JAK UCZYĆ DZIECI WERSETÓW BIBLIJNYCH

Szkolenie będzie miało formę wykładowo-warsztatową, podczas którego odpowiemy między innymi na pytania: Dlaczego uczyć dzieci Słowa Bożego na pamięć? Jak robić to interesująco? Jak powtarzać nauczone wersety i jak je utrwalać?
więcej ►03.01.2019

WARSZTATY Z TWORZENIA PREZENTACJI W PREZI

Znudził Cię Twój aktualny program do tworzenia prezentacji? Chcesz efektywniej zaprezentować to, co robisz? Chcesz tworzyć niepowtarzalne i wpadające w oko materiały w programie PREZI?
więcej ►01.11.2018

PRZEDSZKOLAK I DYSCYPLINA?

Czy rzeczywiście dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują dyscypliny i czy jest ona potrzebna na zajęciach biblijnych w tej grupie wiekowej? Jeżeli tak, to jak ją wypracować i utrzymać?
więcej ►17.09.2018

CZY NÓŻ I CEBULĘ MOŻNA WYKORZYSTAĆ
W NAUCZANIU DZIECI PRAWD BIBLIJNYCH?

Szkolenie będzie miało formę wykładowo-warsztatową, podczas którego otrzymasz między innymi odpowiedź na pytania: Czym jest lekcja poglądowa? Jak ją przygotować? Jak jest wykorzystywana w nauczaniu skautowym? Czym jest Royal Rangers?
więcej ►07.05.2018

JAK PORADZIĆ SOBIE Z TYM ŻYCIEM ...
CZYLI O ROZDŹWIĘKU MIĘDZY PRAWDĄ A PROZĄ ŻYCIA

Podobno jest tak, że problem nie może zostać rozwiązany, dopóki nie zostanie nazwany. Poświęcimy trzy godziny cennego czasu, żeby nazwać to, z czym się zmagamy, jeśli chodzi o naszą codzienność...
więcej ►03.04.2018

RATUNKU, JESTEM RODZICEM NASTOLATKA!

Marcowy KOSS serdecznie zaprasza rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematem: RATUNKU, JESTEM RODZICEM NASTOLATKA!
więcej ►27.02.2018

NAUCZANIE BIBLIJNE DZIECKA PRZEDSZKOLNEGO (CZ. 2)

Wszystkich, którzy wzięli udział w grudniowym szkoleniu na temat tego, jak efektywnie nauczać prawd biblijnych dziecko przedszkolne SERDECZNIE ZAPRASZAMY na drugą jego część. Modlitwa, śpiew, uczenie wersetów...
więcej ►29.01.2018

JAK BUDOWAĆ RELACJE RODZICÓW Z DZIEĆMI W ŚWIECIE WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI?

Styczniowy KOSS serdecznie zaprasza rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na warsztaty pod tytułem: JAK BUDOWAĆ RELACJE RODZICÓW Z DZIEĆMI W ŚWIECIE WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI?
więcej ►29.12.2017

NAUCZANIE BIBLIJNE DZIECKA PRZEDSZKOLNEGO

W sobotę 9 grudnia 2017 organizujemy krótkie szkolenie na temat tego, jak efektywnie nauczać dziecko przedszkolne prawd biblijnych. Zapraszamy do Ustronia na ul. Partyzantów 1, w godz. 9.00 –13.00...
więcej ►05.12.2017

WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO

Zaczynasz swoją przygodę z grafiką komputerową? Chcesz tworzyć wpadające w oko plakaty i ulotki? Szukasz prostego sposobu na piękne grafiki na facebooka? Masz trochę wolnego czasu i chcesz nauczyć się czegoś nowego?
więcej ►31.10.2017

KIEDY OBRAZ ZACZYNA PRZEMAWIAĆ

Zapraszamy na pierwsze powakacyjne szkolenie z cyklu KOSS pod tytułem: FBI – kiedy obraz zaczyna przemawiać, czyli o bezpłatnych nowoczesnych materiałach do nauczania Słowa Bożego dzieci i młodzieży w domu oraz na spotkaniach...
więcej ►02.10.2017

LAPBOOKING – METODA ZWIĘKSZAJĄCA ZAANGAŻOWANIE UCZNIÓW...

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami na temat lapbookingu, organizujemy je po raz kolejny. Kierujemy naszą ofertę do rodziców, którzy pragną wspierać edukację swoich dzieci, w tym do rodziców edukujących domowo, do nauczycieli szkółek...
więcej ►04.05.2017

DLA RODZICÓW: NA WOJENNEJ ŚCIEŻCE

Czy wychowując swoje dzieci, masz niekiedy wrażenie, że jesteś na polu bitwy? To prawda! Z biblijnego punktu widzenia, jesteś na wojnie. Wróg chce zawładnąć twoimi dziećmi. Dlaczego, gdzie i o co toczy się ta walka? Jak rozpoznać przeciwnika i...
więcej ►01.03.2017

MALI O WIELKIM ŚPIEWAJĄ – WARSZTATY MUZYCZNE

W ostatnią sobotę lutego zapraszamy na kolejną edycję KOSS-a. Tym razem będą to warsztaty muzyczne m.in. podsuwające pomysły na to, jak efektywnie korzystać z niedawno wydanego przez nas dwupłytowego albumu dla dzieci...
więcej ►02.02.2017

DOZWOLONE OD LAT... 3

W ramach styczniowego KOSS-a zapraszamy rodziców, dziadków oraz nauczycieli na wykład interaktywny: DOZWOLONE OD LAT 3, czyli dziecko przedszkolne może doświadczyć prawdziwej społeczności z Bogiem, dlatego należy angażować je w modlitwę i czytać...
więcej ►02.01.2017

LAPBOOKING – METODA ZWIĘKSZAJĄCA ZAANGAŻOWANIE UCZNIÓW

SERDECZNIE WITAMY w nowym roku szkolnym i ZAPRASZAMY na pierwszy po wakacyjnej przerwie wykład połączony z warsztatami zatytułowanymi: LAPBOOKING JAKO METODA PRACY ZWIĘKSZAJĄCA ZAANGAŻOWANIE UCZNIÓW I WSPIERAJĄCA PROCES...
więcej ►29.09.2016

EWANGELIZOWANIE Z POMYSŁEM

Zbliża się lato. Wiele dzieci z różnych powodów nigdzie nie wyjedzie. Co będą robiły? Może tradycyjnie już spędzą większość czasu przed telewizorem lub komputerem albo w nieodpowiednim towarzystwie? Co mogę zrobić dla dzieci, które Bóg postawi...
więcej ►05.04.2016

RODZINA ZASTĘPCZA CZY ADOPCYJNA?

Może dotyka cię los pokrzywdzonych dzieci, których wokół nas wciąż nie brakuje? Być może chciałbyś im pomóc, ale nie wiesz jak? Jedną z alternatyw jest stworzenie rodziny zastępczej lub adopcyjnej. Co trzeba wiedzieć i zrobić, aby stać się...
więcej ►17.12.2015

SKECZBORD W PIGUŁCE - KOSS W GDAŃSKU

Skeczbord to prosta a zarazem dynamiczna forma przekazu Ewangelii z użyciem tablicy, farb, pędzli i pisaków. Jest wykorzystywana zarówno w pracy z dziećmi i młodzieżą w kościele, jak również jako narzędzie do ewangelizacji...
więcej ►12.11.2015
BIBLIA W OBRAZACH BEZPŁATNIE wsparcie online wydawnictwo Pomysły Inspiracje Motywacje

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość