Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

O naszych obozachNasze stowarzyszenie od ponad 25 lat organizuje obozy letnie, których głównym celem jest zdrowy, aktywny, atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek połączony z poznawaniem chrześcijańskich, biblijnych wartości. 


Program obozów oprócz poznawania historii i prawd biblijnych daje dzieciom sporo możliwości do rozbudzania i rozwijania ich zainteresowań, zdolności czy umiejętności muzycznych, plastycznych, teatralnych a także sportowych.

Wszystkie nasze obozy organizowane są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczącymi wypoczynku dzieci i młodzieży.


Nasza oferta dla dzieci
obejmuje:Obóz Młodych Odkrywców (OMO) organizowany w górach (w Wiśle) dla dzieci w wieku 8–12 lat.

Szczególny Obóz Młodych Odkrywców (SOMO) organizowany w górach (w Wiśle) dla dzieci w wieku 8–15 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.


Przykładowy program obozów dla dzieci:
Obozy OMO i SOMO trwają tydzień i rozpoczynają się w niedzielę  kolacją. Uczestnicy zjeżdżają się do ośrodka po południu w godzinach 16:00–18:00. Po kolacji rozpoczynają się pierwsze zajęcia. W kolejnych dniach po śniadaniu dzieci uczestniczą w zajęciach biblijnych połączonych ze śpiewem i nauką wersetów z Biblii. Przed południem, jeśli pozwala na to pogoda w swoich grupach wychodzą na spacery lub uczestniczą w grach i zabawach prowadzonych na świeżym powietrzu. Po południu najpierw uczestniczą w konkursach i rozgrywkach zespołowych, a później mogą wybrać sobie jedno z kół zainteresowań, np.: sportowe, plastyczne, teatralne, gier stołowych czy też gier i zabaw ruchowych. Wieczorem wszyscy spotykają się na wspólnym śpiewie i słuchaniu ciekawych historii. Obozy kończą się w sobotę po śniadaniu programem przygotowanym przez dzieci i kadrę dla rodziców czy opiekunów, w którym przedstawiają to, czego nauczyły się podczas obozu. Następuje również uroczyste wręczenie dyplomów uczestnictwa w obozie oraz zdobytych w czasie jego trwania nagród.Wycieczki piesze i autokarowe oraz inne atrakcje:
Na naszych obozach organizowane są wycieczki do pobliskich ciekawych turystycznie miejsc z różnymi atrakcjami: na obozach OMO i SOMO wyjeżdżamy na kryty basen, robimy wypad w góry, zwiedzamy Wisłę i czasem także inne miejscowości.


Transport:
Dojazd do i z ośrodków rodzice/opiekunowie zapewniają we własnym zakresie.
Organizator nie zapewnia zbiorowego transportu.

Kadra:
Kierownik, wychowawcy i nauczyciele lekcji biblijnych posiadają wszystkie uprawnienia do pełnienia swych funkcji zgodnie z Rozporządzeniem MEiN. W większości kadrę stanowią doświadczeni pedagodzy, nauczyciele, osoby posiadające doświadczenie w wychowywaniu własnych dzieci. Każdy z wychowawców ma pod swoją opieką ok. 7–12 osób. Wychowawca organizuje i prowadzi program w swojej grupie, opiekuje się uczestnikami podczas zajęć wspólnych, jest obecny podczas posiłków i w pokojach - wszędzie tam, gdzie przebywają dzieci. Oprócz kadry podstawowej, w realizacji programu pomagają instruktorzy, nauczyciele nauczania biblijnego i asystenci wychowawców (przeważnie 1 os. na grupę – dot. OMO). Na obozach SOMO asystenci wychowawcy opiekują się jednym lub dwojgiem dzieci.

Zakwaterowanie:
Uczestnicy OMO i SOMO mieszkają w budynku szkoły, w klasopracowniach 6–10-osobowych, które wyposażone są w łóżka z pościelą, krzesełka i miejsce na garderobę. Na każdym piętrze jest dostęp do toalet i umywalek. Budynki posiadają również pomieszczenia z natryskami i dodatkowymi umywalkami. Stołówka, sale programowe i sala gimnastyczna oraz sypialnie mieszczą się w jednym budynku.

Na terenie szkoły znajduje się  plac zabaw i teren zieleni. Cały obszar szkolny jest ogrodzony. W sąsiedztwie mieści się sklep spożywczy.
Realizując program korzystamy również z boiska, placu zabaw i kręgu ogniskowego.

Nauka zaradności życiowej:
Na obozach dziecięcych uczestnicy dbają o porządek w swoich pokojach dzięki systemowi konkursu czystości, która jest sprawdzana raz lub dwa razy dziennie.

Cisza nocna również objęta jest konkursem z nagrodami na najcichszy pokój danej nocy.

W trakcie obozu odwiedza uczestników również pielęgniarka.


Regulamin obozów »
BIBLIA W OBRAZACH BEZPŁATNIE wsparcie online wydawnictwo Pomysły Inspiracje Motywacje

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość