Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

Moje ścieżki z MED-em

 « wróć 

Z POLSKI NA UKRAINĘ

Po raz pierwszy zetknęłam się z MED-em jeszcze jako dziecko podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Podczas jednego z takich Tygodni, po rozmowie z „ciocią” Gabi oddałam swoje życie Panu Jezusowi. Kilka lat później zaangażowałam się jako wolontariusz w świetlicy dla dzieci założonej przez MED. Tak więc w ciągu roku szkolnego spędzałam czas z dzieciakami ze świetlicy, w wakacje natomiast jeździłam jako wychowawca na obozy dla dzieci organizowane przez MED. Oprócz tego zrobiłam wszystkie możliwe kursy dla nauczycieli szkółek niedzielnych i wzięłam udział w kilkunastu konferencjach MED-u. Wszystko dlatego, że czułam, iż Pan Bóg powołuje mnie do służby wśród dzieci i wiedziałam, że jeśli mam się do tej służby dobrze przygotować to muszę się uczyć od najlepszych J.

Teraz po 20 latach od mojego pierwszego spotkania z MED-em jestem misjonarką na Ukrainie. Razem z mężem stworzyliśmy szkółkę niedzielną w naszym malutkim zborze. Co niedzielę nasi nauczyciele korzystają z przygotowanych przeze mnie materiałów (umiem sama napisać plan lekcji biblijnej dzięki szkoleniom MED J), co roku organizujemy półkolonie dla dzieciaków z naszego miasteczka. Dwa lata temu robiliśmy „Wyspę Skarbów”, a w tym roku korzystaliśmy z programu „Niech mówią zwierzęta” i dzieciaki były zachwycone lekcjami, zabawami i zajęciami plastycznymi.

Pracownicy MED-u to moi nauczyciele i przyjaciele. Ich pasja i oddanie w służbie są dla mnie zachęceniem i błogosławieństwem. Wierzę, że nic nie dzieje się w naszym życiu przez przypadek, dlatego jestem wdzięczna Bogu za to, że połączył moje drogi z MED-em. Modlę się, abym umiała wykorzystać i przekazać dalej to, czego się nauczyłam od pracowników MED-u, tak by Dobra Nowina o Panu Jezusie dotarła wszędzie tam, gdzie postawi mnie Bóg.

 

Asia Ewing (Jehorynko)

 


10.01.2013


BIBLIA W OBRAZACH BEZPŁATNIE wsparcie online wydawnictwo Pomysły Inspiracje Motywacje

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość