Start    Aktualności   Artykuły   Galerie   Kontakt

SZKOLENIA MODUŁOWE (SM)

 « wróć 

MODUŁ 3 – To, co wzbogaca spotkanie i nauczanie

1. Biblia o dziecku – Psalm 78:1-8
Egzegeza tekstu biblijnego dotycząca ewangelizowania dzieci jako podstawowego elementu poznania Boga
i wynikające z tego zadania dla rodziców, nauczycieli, kościoła, zboru.

2. Program spotkania
Analiza stałych i zmiennych punktów spotkania biblijnego dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz praktyczne wskazówki dotyczące planowania spotkania.

3. Nauczanie poprzez:
-  wersety biblijne
Dlaczego uczyć wersetów biblijnych? Co zrobić, by nauka była dla dziecka ciekawa i efektywna? Przedstawienie pomocy do zilustrowania i powtarzania wersetu.
-  pieśni
Śpiew jako doskonała forma służąca przekazywaniu prawd biblijnych. Co zrobić, żeby spełniał taką rolę i jak poprowadzić go, by był radosnym przeżyciem dla wszystkich dzieci?
- powtórkę
Doskonały element spotkania, by ocenić nie tylko stan wiedzy dzieci, ale również jakość swojego nauczania. Praktyczne wskazówki do przeprowadzenia różnego rodzaju powtórek, które są lubiane przez dzieci.
- zabawę
Zabawa jako pomysł na urozmaicenie spotkań z dziećmi i młodzieżą. Wykorzystanie różnego rodzaju zabaw, by stały się efektywnym narzędziem do przekazania, pogłębienia czy też zrozumienia duchowych prawd. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w niektórych z nich.

4. Mały teoretyk czy praktyk, czyli o skutecznym nauczaniu
Jak nauczać, aby dzieci umiały zastosować biblijne prawdy w życiu codziennym - w domu, w szkole, na podwórku, a nie tylko teoretycznie je znały? W części praktycznej prezentacja lekcji biblijnej.

5. Poznać, pokochać i być posłusznym
Wykład, który odpowie na pytania: Jak mogę pomóc dziecku, aby poznało i pokochało Boga oraz było Mu posłuszne? Czy jako nauczyciel mam właściwą postawę względem dzieci? Jakim przykładem jestem dla tych, których uczę? Jakim przykładem dla swoich uczniów był Pan Jezus?

08.10.2016


BIBLIA W OBRAZACH BEZPŁATNIE wsparcie online wydawnictwo Pomysły Inspiracje Motywacje

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Miłość Edukacja Dojrzałość