- proponujemy, aby na początku pomodliła się głowa rodziny lub ochotnik. Niech będzie to modlitwa, w której powierzycie to spotkanie Bogu. Dziękujcie za możliwość spotkania się. Proście o Boże prowadzenie w czasie studiowania Jego Słowa.
2. Propozycja pieśni: ⇩ rozwiń
- tutaj znajdziecie nasze propozycje. Czasami będzie to link do utworu, który jest dostępny na stronie Youtube.com lub propozycja nabycia płyty, na której jest dana pieśń. Możecie też zaśpiewać coś innego - coś co znacie i lubicie.
- otwórzcie swoje Biblie. Przeczytajcie wspólnie cały fragment. Młodszym dzieciom możecie wyświetlić prezentację opartą o dany tekst biblijny zamiast czytania go bezpośrednio z Biblii. To pomoże im się dłużej skupić, lepiej zrozumieć i zapamiętać ten tekst.
Pan Jezus uzdrawiał m.in. niewidomych, aby przejrzeli. Jednak pewien człowiek, podczas spotkania z Panem Jezusem stracił wzrok, aby mógł coś zobaczyć…
4. Pytania: ⇩ rozwiń
- razem odpowiedzcie na wybrane pytania do tekstu biblijnego. Niektóre z nich dotyczą faktów zawartych w historii biblijnej, inne służą zrozumieniu konkretnej prawdy biblijnej oraz zastosowaniu jej w swoim życiu.
– Czy można powiedzieć, że Saul był przed spotkaniem z Chrystusem „ślepy”?
– Co go zaślepiało?
– Czego ważnego nie dostrzegał?
– Czy my też możemy był duchowo niewidomi? W jaki sposób?
– Co sprawia, że ktoś jest duchowo ślepy lub widzący?
– W jakich innych sprawach możemy być duchowo niewidomi?
5. Wspólna modlitwa: ⇩ rozwiń
- przed modlitwą członkowie rodziny mogą uzgodnić intencje - wymienić rzeczy, za które dziękują i o które proszą. Znajdziecie tutaj też gotowe intencje i krótką modlitwę.
Wysławiaj Boga i dziękuj Mu za to, że:
– sprawia, iż ludzie się nawracają
– otwiera duchowe oczy, tak że możemy coraz lepiej Go poznawać
– wybacza nam nasze grzechy
Proś o:
– to, aby otwierał również Twoje oczy, abyś nie był duchowo ślepy
– to, aby jak najwięcej ludzi mogło się nawrócić i poznać Jezusa Chrystusa
– tych, którzy prześladują chrześcijan
Propozycja krótkiej modlitwy:
Panie Jezu, tak bardzo Ci dziękuję, że otwarłeś moje oczy i serce na Twoją Ewangelię. Dzięki Tobie mogłem zobaczyć swoją grzeszność i to, że tylko Ty możesz mi pomóc. Z całego serca dziękuję Ci, że okazałeś mi łaskę i nazwałeś swoim dzieckiem. Pomóż mi wskazywać innym na Ciebie, aby chcieli się do Ciebie zwrócić o pomoc. Amen.
6. Aktywności ⇩ rozwiń
- tutaj znajdziecie różne zadania lub karty pracy. Proponujemy Wam również wspólne uczenie się wersetów biblijnych na pamięć, a także podajemy pomysły aktywności i technik skautowych, byście jako członkowie rodziny mogli lepiej się poznawać i nauczyć współpracy. Znajdziecie tutaj aktywności zarówno dla młodszych i starszych dzieci, jak i dla całej rodziny. To oczywiście tylko propozycje, z których możecie skorzystać, i które pozwolą Wam lepiej zrozumieć daną prawdę biblijną oraz sprawią, że Wasze spotkania będą atrakcyjniejsze.
Praca plastyczna:Obrazek z wersetem.
Potrzebne będą: prostokątny lub okrągły papierowy talerzyk, flamastry, różne ziarna (fasola, groch, soczewica, kukurydza itp.) lub różne makarony, klej typu magic, dziurkacz, włóczka.
Na środku talerzyka napisz werset Rz 8:28. U góry zrób dziurkaczem dwie dziurki, przewlecz włóczkę i zawiąż (potrzebne do zawieszenia). Zrób ozdobną ramkę z nasion lub makaronu (przyklej je klejem magic). Po wyschnięciu zawieś w widocznym miejscu.