- proponujemy, aby na początku pomodliła się głowa rodziny lub ochotnik. Niech będzie to modlitwa, w której powierzycie to spotkanie Bogu. Dziękujcie za możliwość spotkania się. Proście o Boże prowadzenie w czasie studiowania Jego Słowa.
2. Propozycja pieśni: ⇩ rozwiń
- tutaj znajdziecie nasze propozycje. Czasami będzie to link do utworu, który jest dostępny na stronie Youtube.com lub propozycja nabycia płyty, na której jest dana pieśń. Możecie też zaśpiewać coś innego - coś co znacie i lubicie.
- otwórzcie swoje Biblie. Przeczytajcie wspólnie cały fragment. Młodszym dzieciom możecie wyświetlić prezentację opartą o dany tekst biblijny zamiast czytania go bezpośrednio z Biblii. To pomoże im się dłużej skupić, lepiej zrozumieć i zapamiętać ten tekst.
Mówi się czasem, że wszystko ma swój początek.
Czy wiesz, jak powstał pierwszy Kościół? Czy był to budynek?
4. Pytania: ⇩ rozwiń
- razem odpowiedzcie na wybrane pytania do tekstu biblijnego. Niektóre z nich dotyczą faktów zawartych w historii biblijnej, inne służą zrozumieniu konkretnej prawdy biblijnej oraz zastosowaniu jej w swoim życiu.
Kto sprawił, że powstał Kościół?
Co było ważne dla pierwszego Kościoła?
Czy wasza rodzina stanowi taki "minikościół"?
Co pomaga waszej rodzinie zbliżać się do Boga?
Co możecie zmienić lub poprawić, aby wasz dom był miejscem uwielbienia Boga?
5. Wspólna modlitwa: ⇩ rozwiń
- przed modlitwą członkowie rodziny mogą uzgodnić intencje - wymienić rzeczy, za które dziękują i o które proszą. Znajdziecie tutaj też gotowe intencje i krótką modlitwę.
Wysławiaj Boga i dziękuj:
za Ducha Świętego, który sprawił, że powstał Kościół
za to, że Kościół może się rozwijać
za to, że Twój dom może być miejscem uwielbienia Boga
Proś:
o to, aby Jezus był jeszcze bardziej wywyższony w Twoim domu
o to, aby ludzie nawracali się do Boga
Propozycja krótkiej modlitwy Dziękuję Ci Panie Boże, że dałeś Ducha Świętego swojemu Kościołowi i działasz w sercach tych, którzy do Ciebie należą. Daj, aby wciąż przybywało ludzi, którzy chcą Ciebie poznawać i oddawać Ci cześć, także w mojej rodzinie. Amen.
6. Aktywności ⇩ rozwiń
- tutaj znajdziecie różne zadania lub karty pracy. Proponujemy Wam również wspólne uczenie się wersetów biblijnych na pamięć, a także podajemy pomysły aktywności i technik skautowych, byście jako członkowie rodziny mogli lepiej się poznawać i nauczyć współpracy. Znajdziecie tutaj aktywności zarówno dla młodszych i starszych dzieci, jak i dla całej rodziny. To oczywiście tylko propozycje, z których możecie skorzystać, i które pozwolą Wam lepiej zrozumieć daną prawdę biblijną oraz sprawią, że Wasze spotkania będą atrakcyjniejsze.
A. Ważne rzeczy
Wykorzystując arkusz, odpowiedzcie na cztery ważne pytania, które pomogą określić, czy Pan Jezus jest pierwszy w Waszym życiu. Porozmawiajcie o tym.
B. Węzły
Pomyślcie, co wy, jako rodzina moglibyście zrobić, aby podtrzymać/odnowić/nawiązać relację z innymi jej członkami. Nie ulega wątpliwości, że więzy w rodzinie są niezmiernie ważne. Dla dobra rodziny byłoby lepiej, żeby zawsze pozostawały mocne.
Spróbujcie zrobić węzły, które są naprawdę mocne i zawieście je w widocznym miejscu w waszym domu, aby przypominały o tym, co jest ważne w rodzinie, ale też w Kościele, który jest Bożą rodziną ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa.