Scenariusze spotkań

RODZINNE SPOTKANIA z BIBLIĄ

Rodzinne Spotkania z Biblią

34. CHWAŁA NALEŻY SIĘ TYLKO BOGU!

Modlitwa 1. Modlitwa  ⇩ rozwiń

2. Propozycja pieśni:  ⇩ rozwiń

"Daj Bogu chwałę" (z płyty "Mali o Wielkim śpiewają" wydanej przez ChS MED)

"Póki mego życia" (z płyty "Śpiewamy słowami Biblii" wydanej przez ChS MED)


3. Tekst biblijny: Dz 12:20-25  ⇩ rozwiń

Mamy w swoim życiu oddawać Bogu chwałę. Ale właściwie jak to robić? W jakich sytuacjach? Dzisiejszy tekst ostrzega nas przed nie oddawaniem Bogu chwały. Przemyślcie go…


 

Niestety nie ma prezentacji do tego tekstu, ale można przeczytać go z dziećmi i odpowiedzieć na zadane pytania. Poniżej zamieszczamy prostszy tekst ze Słowa Życia: 

 

https://1.bp.blogspot.com/-0AgcVM2IDSQ/XvXqkrA_zVI/AAAAAAAADL8/UDaHM_JrFRUxkUoiVV6pz25dvEJVqTKZACNcBGAsYHQ/s640/Obraz1.jpg

 

 

Herod był oburzony na mieszkańców pobliskiego Tyru i Sydonu. Ich przedstawiciele przybyli więc do niego. Pozyskali sobie sekretarza królewskiego, Blasta, dzięki któremu przedstawili Herodowi swą prośbę o ugodę. Byli bowiem zależni od sprowadzanej z jego państwa żywności. W wyznaczonym na odpowiedź dniu Agryppa włożył królewskie szaty, zasiadł na tronie i publicznie do nich przemówił. Gdy skończył, lud z zachwytu wołał: – To głos Boga, nie człowieka! Natychmiast jednak anioł Pański poraził Heroda chorobą za to, że otrzymanej czci nie skierował na Boga. I umarł, zjedzony przez robactwo. Tymczasem wpływ słowa Bożego wzmacniał się i rozszerzał. Barnaba z Pawłem wypełnili misję przekazania darów Jerozolimie i powrócili do Antiochii, zabierając ze sobą Jana Marka.

4. Pytania:  ⇩ rozwiń

 • Jakim królem był Herod?
 • Jak zakończył swoje życie?
 • Za co został ukarany?
 • Komu jedynie należy się chwała?
 • Kim powinniśmy się szczycić (1 Kor 1:31)?

5. Wspólna modlitwa:  ⇩ rozwiń

Wysławiaj Boga i dziękuj Mu za to, że:

 • jest Najwyższym Panem i tylko Jemu należy się chwała
 • poniża pysznych i wywyższa pokornych

 

Proś o: 

 • to, abyś był pokorny i wiedział, że tylko Jemu należy się chwała
 • rządzących naszym krajem: prezydenta, premiera, posłów i senatorów
 • sprawujących władzę w Kościele: biskupów, pastorów, starszych 
   

Propozycja krótkiej modlitwy: 

Wszechmogący Boże, Ty jesteś Panem całego stworzenia i tylko Tobie należy się chwała. Pomóż mi, abym we wszystkim, co robię Tobie oddawał cześć. Proszę o tych, którym powierzyłeś władzę w państwie, aby i oni poznali, że Ty jesteś Panem jedynie godnym chwały. Błogosław tych, którzy kierują kościołem, dodawaj im mądrości, aby wypełniali Twoją wolę i uwielbiali Twoje imię. Amen.

 


6. Aktywności  ⇩ rozwiń

Wykreślanka - ARKUSZ

Nauczcie się na pamięć wersetu ukrytego na arkuszu. Rodzice niech przepytają dzieci, a dzieci rodziców. Zadajcie sobie nawzajem pytania dotyczące poszczególnych słów tego wersetu.

 

RODZINNE SPOTKANIA z BIBLIĄ
wróć strzałka do góry